Volleyball
>
Europe

CEV Women's Champions League

2023/2024

  • Summary
  • Results
  • Fixtures
  • Standings
  • Rankings
  • Archive

Standings

1st Qualifying Round
Pool 1
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

3
3
0
9:2
2
8
W
W
W
2.

Mladost

3
2
1
6:4
4
6
W
L
W
3.

OK Herceg Novi

3
1
2
5:7
7
4
L
W
L
4.

ŽOK Gacko

3
0
3
2:9
9
0
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Mladost

2
2
0
6:1
1
6
W
W
2.

Kieldrecht

1
1
0
3:0
0
3
W
3.

OK Herceg Novi

1
0
1
2:3
3
1
L
4.

ŽOK Gacko

2
0
2
1:6
6
0
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

2
2
0
6:2
2
5
W
W
2.

OK Herceg Novi

2
1
1
3:4
4
3
W
L
3.

ŽOK Gacko

1
0
1
1:3
3
0
L
4.

Mladost

1
0
1
0:3
3
0
L
Pool 2
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Volei Alba-Bla

3
2
0
9:1
1
6
W
W
2.

Královo Pole

3
1
1
7:5
5
2
L
W
3.

Gran Canaria

3
0
2
5:6
6
1
L
L
4.

Hapoel KS

3
0
0
0:9
9
0

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Volei Alba-Bla

2
1
0
6:0
0
3
W
2.

Gran Canaria

1
0
1
2:3
3
1
L
3.

Královo Pole

2
0
1
4:3
3
0
L
4.

Hapoel KS

1
0
0
0:3
3
0
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Volei Alba-Bla

1
1
0
3:1
1
3
W
2.

Královo Pole

1
1
0
3:2
2
2
W
3.

Gran Canaria

2
0
1
3:3
3
0
L
4.

Hapoel KS

2
0
0
0:6
6
0
2nd Qualifying Round
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

3
3
0
9:2
2
8
W
W
W
2.

Volei Alba-Bla

3
2
1
6:6
6
5
L
W
W
3.

Mladost

3
1
2
7:6
6
5
W
L
L
4.

Královo Pole

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

2
2
0
6:2
2
5
W
W
2.

Volei Alba-Bla

2
1
1
3:4
4
3
L
W
3.

Mladost

1
0
1
2:3
3
1
L
4.

Královo Pole

1
0
1
0:3
3
0
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Mladost

2
1
1
5:3
3
4
W
L
2.

Kieldrecht

1
1
0
3:0
0
3
W
3.

Volei Alba-Bla

1
1
0
3:2
2
2
W
4.

Královo Pole

2
0
2
1:6
6
0
L
L
Group Stage
Pool A
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Monza

6
5
1
17:4
4
16
L
W
W
W
W
2.

Vakıfbank

6
5
1
15:6
6
14
W
W
W
L
W
3.

OK Jedinstvo

6
2
4
7:15
15
5
W
L
L
W
L
4.

ASPTT Mulhouse

6
0
6
4:18
18
1
L
L
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Monza

3
2
1
8:4
4
7
L
W
W
2.

Vakıfbank

3
2
1
6:4
4
6
W
L
W
3.

OK Jedinstvo

3
1
2
3:8
8
2
L
W
L
4.

ASPTT Mulhouse

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Monza

3
3
0
9:0
0
9
W
W
W
2.

Vakıfbank

3
3
0
9:2
2
8
W
W
W
3.

OK Jedinstvo

3
1
2
4:7
7
3
W
L
L
4.

ASPTT Mulhouse

3
0
3
3:9
9
1
L
L
L
Pool B
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Scandicci

6
6
0
18:2
2
18
W
W
W
W
W
2.

Eczacıbaşı

6
4
2
14:7
7
12
L
W
W
L
W
3.

Vasas SC

6
1
5
6:15
15
4
W
L
L
L
L
4.

Maritza Plovd.

6
1
5
3:17
17
2
L
L
L
W
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Scandicci

3
3
0
9:1
1
9
W
W
W
2.

Eczacıbaşı

3
2
1
7:3
3
6
L
W
W
3.

Vasas SC

3
0
3
3:9
9
1
L
L
L
4.

Maritza Plovd.

3
0
3
0:9
9
0
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Scandicci

3
3
0
9:1
1
9
W
W
W
2.

Eczacıbaşı

3
2
1
7:4
4
6
W
L
W
3.

Vasas SC

3
1
2
3:6
6
3
W
L
L
4.

Maritza Plovd.

3
1
2
3:8
8
2
L
W
L
Pool C
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Fenerbahçe

6
6
0
18:0
0
18
W
W
W
W
W
2.

SC Potsdam

6
4
2
12:9
9
11
W
W
L
W
L
3.

Budowlani Łódź

6
2
4
7:13
13
6
L
L
W
L
W
4.

Calcit Volley

6
0
6
3:18
18
1
L
L
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Fenerbahçe

3
3
0
9:0
0
9
W
W
W
2.

SC Potsdam

3
2
1
6:4
4
6
W
W
L
3.

Budowlani Łódź

3
1
2
3:6
6
3
W
L
L
4.

Calcit Volley

3
0
3
3:9
9
1
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Fenerbahçe

3
3
0
9:0
0
9
W
W
W
2.

SC Potsdam

3
2
1
6:5
5
5
L
W
W
3.

Budowlani Łódź

3
1
2
4:7
7
3
L
L
W
4.

Calcit Volley

3
0
3
0:9
9
0
L
L
L
Pool D
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Imoco Volley

6
6
0
18:3
3
18
W
W
W
W
W
2.

MTV Stuttgart

6
3
3
12:11
11
9
W
W
L
W
L
3.

Rzeszów

6
3
3
13:13
13
9
L
L
W
L
W
4.

Kieldrecht

6
0
6
2:18
18
0
L
L
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Imoco Volley

3
3
0
9:1
1
9
W
W
W
2.

MTV Stuttgart

3
2
1
7:5
5
5
W
W
L
3.

Rzeszów

3
2
1
7:6
6
5
W
L
W
4.

Kieldrecht

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Imoco Volley

3
3
0
9:2
2
9
W
W
W
2.

MTV Stuttgart

3
1
2
5:6
6
4
L
W
L
3.

Rzeszów

3
1
2
6:7
7
4
L
L
W
4.

Kieldrecht

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L
Pool E
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

ŁKS Łódź

6
4
2
15:10
10
11
W
W
W
L
W
2.

SK Prometey

6
3
3
11:11
11
9
W
W
L
W
L
3.

Volero

6
3
3
10:13
13
8
L
L
L
W
W
4.

Volei Alba-Bla

6
2
4
11:13
13
8
L
L
W
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

SK Prometey

3
2
1
6:5
5
6
W
W
L
2.

Volero

3
2
1
4:5
5
5
L
W
W
3.

ŁKS Łódź

3
2
1
7:7
7
4
W
W
L
4.

Volei Alba-Bla

3
0
3
4:9
9
2
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

ŁKS Łódź

3
2
1
8:3
3
7
W
L
W
2.

Volei Alba-Bla

3
2
1
7:4
4
6
L
W
W
3.

SK Prometey

3
1
2
5:6
6
3
L
W
L
4.

Volero

3
1
2
6:8
8
3
L
L
W

Top Scorers

#
Player
Team
PTS
1

Tijana Boškovic

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

259
2

Isabelle Haak

Imoco Volley

IMO

244
3

Paola Egonu

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

218
4

Iris Vos

DVC Asterix Kieldrecht

AST

195
5

Krystal Rivers

Allianz MTV Stuttgart

STU

189
6

Ekaterina Antropova

Savino Del Bene Scandicci

SAV

175
7

Arina Fedorovtseva

Fenerbahçe SK

FEN

174
8

Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź

LKS

172
9

Manon Stragier

DVC Asterix Kieldrecht

AST

163
10

Gabriela Orvošová

Developres SkyRes Rzeszów

RZE

133

Final

May 5
01:00 PM
Imoco Volley
Monza
3
2

Semi-finals

Mar 20
01:00 PM
Eczacıbaşı
Imoco Volley
1
3
Mar 19
01:00 PM
Fenerbahçe
Monza
3
1
Mar 14
03:30 PM
Imoco Volley
Eczacıbaşı
3
2
Mar 12
03:00 PM
Monza
Fenerbahçe
3
0

Quarter-finals

Feb 29
02:00 PM
Monza
ŁKS Łódź
3
0
Feb 29
12:30 PM
Imoco Volley
Vakıfbank
3
1
Feb 28
02:00 PM
Scandicci
Eczacıbaşı
2
3
Feb 28
12:00 PM
Fenerbahçe
MTV Stuttgart
3
1
Feb 21
11:00 AM
Eczacıbaşı
Scandicci
3
2
Feb 20
01:00 PM
MTV Stuttgart
Fenerbahçe
3
2
Feb 20
12:00 PM
ŁKS Łódź
Monza
1
3
Feb 20
11:30 AM
Vakıfbank
Imoco Volley
1
3

Play-off Round

Feb 8
11:30 AM
Vakıfbank
Rzeszów
3
0
Feb 7
01:00 PM
SC Potsdam
MTV Stuttgart
0
3
Feb 7
09:00 AM
Eczacıbaşı
SK Prometey
3
1
Feb 1
01:00 PM
MTV Stuttgart
SC Potsdam
3
0
Feb 1
11:00 AM
SK Prometey
Eczacıbaşı
0
3
Jan 30
02:30 PM
Rzeszów
Vakıfbank
0
3

Group Stage

Round 6

Jan 16
02:30 PM
Imoco Volley
Rzeszów
3
1
Jan 16
02:30 PM
ŁKS Łódź
Volero
3
2
Jan 16
02:00 PM
Monza
Vakıfbank
2
3
Jan 16
01:00 PM
ASPTT Mulhouse
OK Jedinstvo
1
3
Jan 16
01:00 PM
SC Potsdam
Calcit Volley
3
0
Jan 16
01:00 PM
MTV Stuttgart
Kieldrecht
3
0
Jan 16
12:00 PM
Maritza Plovd.
Vasas SC
0
3
Jan 16
12:00 PM
Fenerbahçe
Budowlani Łódź
3
0
Jan 16
11:00 AM
SK Prometey
Volei Alba-Bla
3
1
Jan 16
09:00 AM
Eczacıbaşı
Scandicci
1
3

Round 5

Jan 11
02:00 PM
Kieldrecht
Imoco Volley
0
3
Jan 11
12:00 PM
Calcit Volley
Fenerbahçe
0
3
Jan 11
11:00 AM
SK Prometey
Volero
3
1
Jan 11
11:00 AM
Volei Alba-Bla
ŁKS Łódź
0
3
Jan 10
02:30 PM
SC Potsdam
Budowlani Łódź
3
1
Jan 10
01:00 PM
OK Jedinstvo
Monza
0
3
Jan 10
01:00 PM
Vasas SC
Eczacıbaşı
1
3
Jan 10
01:00 PM
MTV Stuttgart
Rzeszów
3
2
Jan 10
12:00 PM
Maritza Plovd.
Scandicci
0
3
Jan 9
01:00 PM
ASPTT Mulhouse
Vakıfbank
0
3

Round 4

Dec 7
12:00 PM
Rzeszów
Kieldrecht
3
1
Dec 6
02:30 PM
Budowlani Łódź
Calcit Volley
3
0
Dec 6
02:00 PM
Monza
ASPTT Mulhouse
3
1
Dec 6
12:30 PM
Scandicci
Vasas SC
3
0
Dec 6
11:30 AM
Vakıfbank
OK Jedinstvo
3
1
Dec 6
11:00 AM
Fenerbahçe
SC Potsdam
3
0
Dec 5
02:30 PM
Imoco Volley
MTV Stuttgart
3
0
Dec 5
02:00 PM
Volero
Volei Alba-Bla
0
3
Dec 5
12:00 PM
ŁKS Łódź
SK Prometey
3
2
Dec 5
11:00 AM
Eczacıbaşı
Maritza Plovd.
3
0

Round 3

Nov 30
02:30 PM
Volero
ŁKS Łódź
3
2
Nov 30
12:00 PM
Calcit Volley
SC Potsdam
2
3
Nov 29
02:30 PM
Rzeszów
Imoco Volley
1
3
Nov 29
02:00 PM
Scandicci
Eczacıbaşı
3
1
Nov 29
01:00 PM
OK Jedinstvo
ASPTT Mulhouse
3
2
Nov 29
01:00 PM
Vasas SC
Maritza Plovd.
2
3
Nov 29
12:00 PM
Volei Alba-Bla
SK Prometey
2
3
Nov 29
11:30 AM
Vakıfbank
Monza
0
3
Nov 28
02:30 PM
Budowlani Łódź
Fenerbahçe
0
3
Nov 28
02:00 PM
Kieldrecht
MTV Stuttgart
0
3

Round 2

Nov 16
02:00 PM
Kieldrecht
Rzeszów
1
3
Nov 16
12:00 PM
Maritza Plovd.
Eczacıbaşı
0
3
Nov 15
01:00 PM
OK Jedinstvo
Vakıfbank
0
3
Nov 15
01:00 PM
Vasas SC
Scandicci
0
3
Nov 15
01:00 PM
MTV Stuttgart
Imoco Volley
1
3
Nov 15
11:00 AM
SK Prometey
ŁKS Łódź
0
3
Nov 15
11:00 AM
Volei Alba-Bla
Volero
2
3
Nov 14
03:00 PM
ASPTT Mulhouse
Monza
0
3
Nov 14
01:00 PM
SC Potsdam
Fenerbahçe
0
3
Nov 14
12:00 PM
Calcit Volley
Budowlani Łódź
1
3

Round 1

Nov 9
02:00 PM
Monza
OK Jedinstvo
3
0
Nov 8
02:30 PM
ŁKS Łódź
Volei Alba-Bla
1
3
Nov 8
02:00 PM
Scandicci
Maritza Plovd.
3
0
Nov 8
11:30 AM
Vakıfbank
ASPTT Mulhouse
3
0
Nov 8
11:00 AM
Eczacıbaşı
Vasas SC
3
0
Nov 7
02:30 PM
Imoco Volley
Kieldrecht
3
0
Nov 7
02:30 PM
Rzeszów
MTV Stuttgart
3
2
Nov 7
02:00 PM
Volero
SK Prometey
1
0
Nov 7
12:00 PM
Budowlani Łódź
SC Potsdam
0
3
Nov 7
11:00 AM
Fenerbahçe
Calcit Volley
3
0

2nd Qualifying Round

Round

Oct 26
12:00 PM
Volei Alba-Bla
Kieldrecht
0
3
Oct 26
09:00 AM
Královo Pole
Mladost
0
3
Oct 25
12:00 PM
Mladost
Volei Alba-Bla
2
3
Oct 25
09:00 AM
Kieldrecht
Královo Pole
3
0
Oct 24
12:00 PM
Volei Alba-Bla
Královo Pole
3
1
Oct 24
09:00 AM
Kieldrecht
Mladost
3
2

1st Qualifying Round

Oct 14
02:00 PM
Mladost
ŽOK Gacko
3
1
Oct 14
11:00 AM
OK Herceg Novi
Kieldrecht
2
3
Oct 13
02:00 PM
Kieldrecht
Mladost
3
0
Oct 13
11:00 AM
ŽOK Gacko
OK Herceg Novi
1
3
Oct 12
02:00 PM
Mladost
OK Herceg Novi
3
0
Oct 12
01:00 PM
Hapoel KS
Gran Canaria
0
3
Oct 12
11:00 AM
ŽOK Gacko
Kieldrecht
0
3
Oct 12
10:00 AM
Královo Pole
Volei Alba-Bla
1
3
Oct 11
12:00 PM
Gran Canaria
Královo Pole
2
3
Oct 11
09:00 AM
Volei Alba-Bla
Hapoel KS
3
0
Oct 10
01:10 PM
Královo Pole
Hapoel KS
3
0
Oct 10
09:00 AM
Volei Alba-Bla
Gran Canaria
3
0
1st Qualifying Round
Pool 1
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

3
3
0
9:2
2
8
W
W
W
2.

Mladost

3
2
1
6:4
4
6
W
L
W
3.

OK Herceg Novi

3
1
2
5:7
7
4
L
W
L
4.

ŽOK Gacko

3
0
3
2:9
9
0
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Mladost

2
2
0
6:1
1
6
W
W
2.

Kieldrecht

1
1
0
3:0
0
3
W
3.

OK Herceg Novi

1
0
1
2:3
3
1
L
4.

ŽOK Gacko

2
0
2
1:6
6
0
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

2
2
0
6:2
2
5
W
W
2.

OK Herceg Novi

2
1
1
3:4
4
3
W
L
3.

ŽOK Gacko

1
0
1
1:3
3
0
L
4.

Mladost

1
0
1
0:3
3
0
L
Pool 2
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Volei Alba-Bla

3
2
0
9:1
1
6
W
W
2.

Královo Pole

3
1
1
7:5
5
2
L
W
3.

Gran Canaria

3
0
2
5:6
6
1
L
L
4.

Hapoel KS

3
0
0
0:9
9
0

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Volei Alba-Bla

2
1
0
6:0
0
3
W
2.

Gran Canaria

1
0
1
2:3
3
1
L
3.

Královo Pole

2
0
1
4:3
3
0
L
4.

Hapoel KS

1
0
0
0:3
3
0
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Volei Alba-Bla

1
1
0
3:1
1
3
W
2.

Královo Pole

1
1
0
3:2
2
2
W
3.

Gran Canaria

2
0
1
3:3
3
0
L
4.

Hapoel KS

2
0
0
0:6
6
0
2nd Qualifying Round
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

3
3
0
9:2
2
8
W
W
W
2.

Volei Alba-Bla

3
2
1
6:6
6
5
L
W
W
3.

Mladost

3
1
2
7:6
6
5
W
L
L
4.

Královo Pole

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Kieldrecht

2
2
0
6:2
2
5
W
W
2.

Volei Alba-Bla

2
1
1
3:4
4
3
L
W
3.

Mladost

1
0
1
2:3
3
1
L
4.

Královo Pole

1
0
1
0:3
3
0
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Mladost

2
1
1
5:3
3
4
W
L
2.

Kieldrecht

1
1
0
3:0
0
3
W
3.

Volei Alba-Bla

1
1
0
3:2
2
2
W
4.

Královo Pole

2
0
2
1:6
6
0
L
L
Group Stage
Pool A
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Monza

6
5
1
17:4
4
16
L
W
W
W
W
2.

Vakıfbank

6
5
1
15:6
6
14
W
W
W
L
W
3.

OK Jedinstvo

6
2
4
7:15
15
5
W
L
L
W
L
4.

ASPTT Mulhouse

6
0
6
4:18
18
1
L
L
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Monza

3
2
1
8:4
4
7
L
W
W
2.

Vakıfbank

3
2
1
6:4
4
6
W
L
W
3.

OK Jedinstvo

3
1
2
3:8
8
2
L
W
L
4.

ASPTT Mulhouse

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Monza

3
3
0
9:0
0
9
W
W
W
2.

Vakıfbank

3
3
0
9:2
2
8
W
W
W
3.

OK Jedinstvo

3
1
2
4:7
7
3
W
L
L
4.

ASPTT Mulhouse

3
0
3
3:9
9
1
L
L
L
Pool B
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Scandicci

6
6
0
18:2
2
18
W
W
W
W
W
2.

Eczacıbaşı

6
4
2
14:7
7
12
L
W
W
L
W
3.

Vasas SC

6
1
5
6:15
15
4
W
L
L
L
L
4.

Maritza Plovd.

6
1
5
3:17
17
2
L
L
L
W
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Scandicci

3
3
0
9:1
1
9
W
W
W
2.

Eczacıbaşı

3
2
1
7:3
3
6
L
W
W
3.

Vasas SC

3
0
3
3:9
9
1
L
L
L
4.

Maritza Plovd.

3
0
3
0:9
9
0
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Scandicci

3
3
0
9:1
1
9
W
W
W
2.

Eczacıbaşı

3
2
1
7:4
4
6
W
L
W
3.

Vasas SC

3
1
2
3:6
6
3
W
L
L
4.

Maritza Plovd.

3
1
2
3:8
8
2
L
W
L
Pool C
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Fenerbahçe

6
6
0
18:0
0
18
W
W
W
W
W
2.

SC Potsdam

6
4
2
12:9
9
11
W
W
L
W
L
3.

Budowlani Łódź

6
2
4
7:13
13
6
L
L
W
L
W
4.

Calcit Volley

6
0
6
3:18
18
1
L
L
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Fenerbahçe

3
3
0
9:0
0
9
W
W
W
2.

SC Potsdam

3
2
1
6:4
4
6
W
W
L
3.

Budowlani Łódź

3
1
2
3:6
6
3
W
L
L
4.

Calcit Volley

3
0
3
3:9
9
1
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Fenerbahçe

3
3
0
9:0
0
9
W
W
W
2.

SC Potsdam

3
2
1
6:5
5
5
L
W
W
3.

Budowlani Łódź

3
1
2
4:7
7
3
L
L
W
4.

Calcit Volley

3
0
3
0:9
9
0
L
L
L
Pool D
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Imoco Volley

6
6
0
18:3
3
18
W
W
W
W
W
2.

MTV Stuttgart

6
3
3
12:11
11
9
W
W
L
W
L
3.

Rzeszów

6
3
3
13:13
13
9
L
L
W
L
W
4.

Kieldrecht

6
0
6
2:18
18
0
L
L
L
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Imoco Volley

3
3
0
9:1
1
9
W
W
W
2.

MTV Stuttgart

3
2
1
7:5
5
5
W
W
L
3.

Rzeszów

3
2
1
7:6
6
5
W
L
W
4.

Kieldrecht

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

Imoco Volley

3
3
0
9:2
2
9
W
W
W
2.

MTV Stuttgart

3
1
2
5:6
6
4
L
W
L
3.

Rzeszów

3
1
2
6:7
7
4
L
L
W
4.

Kieldrecht

3
0
3
1:9
9
0
L
L
L
Pool E
  • Total
  • Home
  • Away
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

ŁKS Łódź

6
4
2
15:10
10
11
W
W
W
L
W
2.

SK Prometey

6
3
3
11:11
11
9
W
W
L
W
L
3.

Volero

6
3
3
10:13
13
8
L
L
L
W
W
4.

Volei Alba-Bla

6
2
4
11:13
13
8
L
L
W
L
L

Next Round

#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

SK Prometey

3
2
1
6:5
5
6
W
W
L
2.

Volero

3
2
1
4:5
5
5
L
W
W
3.

ŁKS Łódź

3
2
1
7:7
7
4
W
W
L
4.

Volei Alba-Bla

3
0
3
4:9
9
2
L
L
L
#
Team
M
W
L
SF
SA
PTS
Form
1.

ŁKS Łódź

3
2
1
8:3
3
7
W
L
W
2.

Volei Alba-Bla

3
2
1
7:4
4
6
L
W
W
3.

SK Prometey

3
1
2
5:6
6
3
L
W
L
4.

Volero

3
1
2
6:8
8
3
L
L
W
#
Player
Team
PTS
1

Tijana Boškovic

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

259
2

Isabelle Haak

Imoco Volley

IMO

244
3

Paola Egonu

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

218
4

Iris Vos

DVC Asterix Kieldrecht

AST

195
5

Krystal Rivers

Allianz MTV Stuttgart

STU

189
6

Ekaterina Antropova

Savino Del Bene Scandicci

SAV

175
7

Arina Fedorovtseva

Fenerbahçe SK

FEN

174
8

Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź

LKS

172
9

Manon Stragier

DVC Asterix Kieldrecht

AST

163
10

Gabriela Orvošová

Developres SkyRes Rzeszów

RZE

133
11

Kathryn Plummer

Imoco Volley

IMO

130
12

Bogumila Byarda

CS Volei Alba-Blaj

ALB

128
13

Alexandra Frantti

Vakıfbank İstanbul

VKF

115
14

Gabriela Guimarães

Vakıfbank İstanbul

VKF

113
15

Alexa Lea Gray

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

111
16

Ann Kalandadze

Developres SkyRes Rzeszów

RZE

111
17

Marta Drpa

SK Prometey

PRO

109
18

Hande Baladin

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

108
19

Anna Kotikova

Volero Le Cannet

RLC

108
20

Jordan Thompson

Vakıfbank İstanbul

VKF

106
21

Maria Segura

Allianz MTV Stuttgart

STU

96
22

Jolien Knollema

Allianz MTV Stuttgart

STU

95
23

Maša Pucelj

Calcit Volley Kamnik

CAL

94
24

Tamara Miljević

OK Jedinstvo Stara Pazova

JED

94
25

Amanda Coneo

Developres SkyRes Rzeszów

RZE

93
26

Bojana Milenkovic

SK Prometey

PRO

92
27

Svitlana Dorsman

SK Prometey

PRO

91
28

Dana Rettke

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

90
29

Kelsey Robinson

Imoco Volley

IMO

89
30

Katarina Jovic

CS Volei Alba-Blaj

ALB

89
31

Magdalena Stysiak

Fenerbahçe SK

FEN

87
32

Nneka Onyejekwe

CS Volei Alba-Blaj

ALB

87
33

Anna Koulberg

DVC Asterix Kieldrecht

AST

87
34

Miryam Sylla

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

86
35

Robin De Kruijf

Imoco Volley

IMO

84
36

Irina Voronkova

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

83
37

Taylor Bannister

Vasas SC Budapest

VAS

83
38

Britt Herbots

Savino Del Bene Scandicci

SAV

83
39

Zhu Ting

Savino Del Bene Scandicci

SAV

82
40

Isidora Kockarevic

CS Volei Alba-Blaj

ALB

81
41

Chiaka Ogbogu

Vakıfbank İstanbul

VKF

80
42

Anastasia Lyashko

Volero Le Cannet

RLC

80
43

Andrea Mihaljević

HAOK Mladost Zagreb

MLA

80
44

Jovana Kocić

CS Volei Alba-Blaj

ALB

77
45

Sinead Jack

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

76
46

Aleksandra Gryka

ŁKS Commercecon Łódź

LKS

76
47

Amanda Francisco

ŁKS Commercecon Łódź

LKS

76
48

Drussyla Costa

CS Volei Alba-Blaj

ALB

75
49

Eline Timmerman

Allianz MTV Stuttgart

STU

75
50

Kamila Witkowska

ŁKS Commercecon Łódź

LKS

71
51

Ana Carolina Da Silva

Savino Del Bene Scandicci

SAV

71
52

Melissa Vargas

Fenerbahçe SK

FEN

70
53

Sarah Fahr

Imoco Volley

IMO

69
54

Fatoumatta Sillah

Vasas SC Budapest

VAS

69
55

Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź

LKS

66
56

Iva Dudova

VK Maritza Plovdiv

MAR

65
57

Suvi Kokkonen

SC Potsdam

SCP

65
58

Aslı Kalaç

Fenerbahçe SK

FEN

63
59

Katarina Pavičić

HAOK Mladost Zagreb

MLA

63
60

Aida Mehic

HAOK Mladost Zagreb

MLA

63
61

Kaat Cos

DVC Asterix Kieldrecht

AST

62
62

Danielle Harbin

SC Potsdam

SCP

62
63

Laura Heyrman

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

62
64

Katerina Kunikova

VK Královo Pole Brno

KRA

62
65

Rodica Buterez

SC Potsdam

SCP

61
66

Eda Erdem Dündar

Fenerbahçe SK

FEN

60
67

Héléna Cazaute

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

60
68

Anđelka Radišković

Calcit Volley Kamnik

CAL

60
69

Una Vajagić

OK Jedinstvo Stara Pazova

JED

60
70

Melisa Bukmen

SK Prometey

PRO

59
71

Branka Tica

OK Jedinstvo Stara Pazova

JED

59
72

Jovana Stevanovic

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

58
73

Khalia Lanier

Imoco Volley

IMO

58
74

Laura Overwater

DVC Asterix Kieldrecht

AST

57
75

Kara Bajema

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

57
76

Ana Cristina Souza

Fenerbahçe SK

FEN

56
77

Andrea Mitrovic

Grot Budowlani Łódź

BUD

54
78

Ciara Debell

VK Maritza Plovdiv

MAR

54
79

Elizaveta Kochurina

Volero Le Cannet

RLC

54
80

Alina Popova

Volero Le Cannet

RLC

53
81

Mija Šiftar

ASPTT Mulhouse

MUL

52
82

Tara Taubner

SC Potsdam

SCP

51
83

Magdalena Jurczyk

Developres SkyRes Rzeszów

RZE

50
84

Viktoriia Russu

Volero Le Cannet

RLC

50
85

Silke van Avermaet

ASPTT Mulhouse

MUL

49
86

Anneclaire Ter Brugge

CS Volei Alba-Blaj

ALB

48
87

Monique Strubbe

Allianz MTV Stuttgart

STU

48
88

Christelle Tchoudjang

ASPTT Mulhouse

MUL

46
89

Charlotte Krenicky

DVC Asterix Kieldrecht

AST

46
90

Linda Nwakalor

Savino Del Bene Scandicci

SAV

45
91

Simona Jelinkova

VK Královo Pole Brno

KRA

45
92

Beyza Arıcı

Eczacıbaşı VitrA

ECZ

44
93

Annayka Legros

ASPTT Mulhouse

MUL

44
94

Dobrina Hristoskova

VK Maritza Plovdiv

MAR

44
95

Anastasia Cekulaev

SC Potsdam

SCP

43
96

Raphaela Folie

US ProVictoria Pallavolo Monza

MON

43
97

Diana Meliushkyna

SK Prometey

PRO

43
98

Jaali Winters

ASPTT Mulhouse

MUL

42
99

Karolina Fričová

Vasas SC Budapest

VAS

42
100

Zehra Güneş

Vakıfbank İstanbul

VKF

40
Season
Winner
CEV Women's Champions League 2022/2023

VakifBank Istanbul

CEV Women's Champions League 2021/2022

Vakıfbank İstanbul

CEV Women's Champions League 2020/2021

A. Carraro Imoco Conegliano

CEV Women's Champions League 2018/2019

Igor Gorgonzola Novara

CEV Women's Champions League 2017/2018

Vakıfbank İstanbul